CodeIgniter Polska Forum

Witamy na polskiej stronie wsparcia CodeIgniter. Nie zapomnij odwiedzić naszej strony głównej

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 11-09-2012 19:15:30

koeaoe
Użytkownik
Data rejestracji: 08-09-2012
Liczba postów: 9

Sparks, i jego wykorzystanie w aplikacjach.

Hello World!

Jakiś czas temu na waszym blogu czytałem o http://getsparks.org/ , bardzo mi się spodobał projekt i zastanawiam się nad jego wykorzystaniem w projekcie który teraz robię(dla siebie). Ten projekt to nic wielkiego, docelowo ma to być cms posklejany z kilku(ok.6-7 napewno) bibliotek CI, do szybkiego robienia backend. I tu się właśnie zastanawiam, czy warto według was, zamiast wrzucać do projekty wszystkie te biblioteki, zrobić instalator który będzie ściągał przy każdej instalacji nowe sparksy(oczywiście z tą samą wersją). Tak rozwiązanie, widziałem w RoR(Gemfile).

Wydaje mi się że jego zaletą może być fakt, że zawsze dostajeny nową kopię biblioteki, więc instnieje szansa, że zostały wprowadzone jakieś poprawki starych bugów.

Co wy o tym sądzicie?

Ostatnio edytowany przez koeaoe (11-09-2012 19:16:41)

#2 11-09-2012 20:30:45

renholder
Administrator
Data rejestracji: 06-09-2012
Liczba postów: 848

Odp: Sparks, i jego wykorzystanie w aplikacjach.

Wydaje mi się, że to raczej zbędne.
Sparki są wersjonowane, więc każdy upgrade biblioteki, to nowa wersja sparka. Przy zaprezentowanym przez Ciebie podejściu, za każdym razem otrzymasz więc tę samą wersję biblioteki.

#3 12-09-2012 12:00:59

koeaoe
Użytkownik

renholder napisał/a:

Wydaje mi się, że to raczej zbędne.
Sparki są wersjonowane, więc każdy upgrade biblioteki, to nowa wersja sparka. Przy zaprezentowanym przez Ciebie podejściu, za każdym razem otrzymasz więc tę samą wersję biblioteki.

Tak, to będzie ta same wersja, lecz jeśli autorzy o to zadbają z poprawionymi bugami może nawet usprawniona(np. pod względem wydajności). To miałem na myśli smile

#4 12-09-2012 13:30:43

renholder
Administrator
Data rejestracji: 06-09-2012
Liczba postów: 848

Każda wersja danego sparka opiera się na tagach (czy to gita, czy mercuriala). Tag, to (w uproszczeniu mówiąc) po prostu "nazwany" commit. Każdy kolejny commit np. z poprawionym bugiem,
nie będzie więc włączony do utworzonego wcześniej tagu (czyli wersji sparka). Aby wydać poprawioną wersję kodu, trzeba utworzyć kolejny tag (i tym samym nową wersję danego sparka).

Dzięki temu nie stajemy przed sytuacją, w której spark o tej samej wersji (ale np. działający w dwóch różnych aplikacjach), zachowuje się inaczej, bo został zainstalowany np. tydzień później.

#5 12-09-2012 17:22:47

koeaoe
Użytkownik

Ok rozumiem, myślałem że to trochę inaczej działa. Dobrze że się zapytałem, i nie zmarnowałem dnia na głupotę. Dzięki.

Stopka